6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » валас
Свет

Бен Валас е убеден дека најавата на Путин за мобилизација е признание дека неговата инвазија пропаѓа!

M T
Претседателот на Русија, Владимир Путин во своето обраќање до нацијата најави делумна мобилизација, која ќе започне денеска. Тој најави и дека Русија ќе биде подготвена...