6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : вакцинација за деца

Коронавирус Македонија Во тренд...

Филипче: Ќе треба да се закаже термин за вакцинација на деца

M T
Вакцинацијата на деца од 12 до 16 години ќе мора да се закажува на страницата www.vakcinacija.mk информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче, кој беше...