11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вакцинален сертификат
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Филипче: Размислуваме за присуство на настани на затворено, задолжително само со вакцинален сертификат

M T
Министерот за здравство д-р Венко Филипче на денешната прес конференција на Клиниката за Кардиологија изјави дека вакцинацијата се спроведува во сите вакцинални пунктови во државата,...