19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » урнатини
Војна во УкраинаСвет

Чеченците и руската војска го окупираа Рубижне, градот е претворен во урнатини

M T
Чеченските борци предводени од Рамзан Кадиров, заедно со другите руски и проруски сили, го зазедоа градот Рубижне и блиската Кремина во украинскиот регион Луганск, според...
Свет

Урнати остатоците од разрушената зграда во Мајами пред доаѓањето на тропската бура

M T
Остатоците од делумно урнатата зграда во Мајами синоќа беа срушени до темел поради можно пристигнување на тропската бура Елза, која го напушти брегот на Куба....
Свет

Уште шест тела пронајдени под урнатините во Флорида, 200 спасувачи продолжуваат со потрагата

M T
Уште шест тела се пронајдени под урнатините на зградата во Сурсфајд, во близина на Мајами бич во Флорида, со што вкупниот број на жртви се...