17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уредничка
Свет

По полициски претрес во нејзиниот дом исчезна уредничка на белоруска новинска агенција

M T
Главната и одговорна уредничка на една од водечките белоруски независни новински организации исчезна откако полицијата извршила претрес во нејзиниот дом во текот на ноќта, објави...