Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уредба
БизнисСвет

Србија донесе Уредба за ограничување на цената на горивото

M T
Владата на Србија на вчерашната седница ја усвои Уредбата за ограничување на цената на нафтените деривати. Така, максималната малопродажна цена на евро дизелот и евро...