Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » упад
Свет

Обид за упад во украинскиот парламент

M T
Неколку стотици пензионирани украински полицајци денеска се обиделе да упаднат во зградата на парламентот во Украина, барајќи зголемување на пензиите, пренесуваат светските агенции. Поранешните полицајци...