25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » умрени желки
СВЕТ

Голема еколошка катастрофа: морето исфрли мртви желки, откако изгоре брод полн со хемикалии

M T
Стотици мртви желки со оштетени грла и оклоп, како и десетина мртви делфини и еден син кит, морето ги исфрли на брегот на Шри Ланка...