14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уметност
Култура

Стефоска: Со чествувањето на Блаже Конески, ние ги негуваме љубовта кон нашата земја и културата на мирот

M T
– Кога го чествуваме Блаже Конески, ние ја чествуваме убавината – преку неговата уметност, потоа високата морална свест и супериорноста на разумот, знаењето и доблеста...