25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » украински лидери
СВЕТ

Унгарски министер: Украинските лидери да престанат да ја навредуваат Унгарија

M T
Унгарското МНР го повика амбасадорот на Украина за, како што велат, навредливите коментари од Киев за ставот на Будимпешта за руската инвазија. Според Ројтерс, унгарскиот...