6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » украдени податоци
КоронавирусСвет

„Фајзер“ тужи вработена поради украдени податоци за вакцината против коронавирус

M T
Компанијата „Фајзер“ тужи долгогодишна вработена поради наводна кражба на голем број доверливи документи, вклучувајќи и за вакцината против коронавирусот. Компанијата во тужбата наведува дека вработената...