11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уганда
КоронавирусСветВо тренд...

Во Уганда секој што не ги почитува правилата против Ковид-19 ќе оди во затвор

M T
Жителите на Уганда, кои ги прекршуваат правилата на движење поради коронавирусот, ќе бидат казнети, дури и со затвор до два месеца. Според новите правила објавени...