14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » училишен процес
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Филипче: Важно е да се поддржи училишниот процес, потребно е граѓаните да се вакцинираат

M T
На денешната прес-конференција министерот за здравство д-р Венко Филипче дискутираше за податоците во врска со состојбата со вирусот Ковид-19 во нашата држава. Според министерот Филипче,...