30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » убиства
Свет

Протести против убиства и насилство врз жените во Мексико

M T
Жените во Мексико излегоа на протест против убиствата на жени, кои во последно време зачестија во таа земја. Женските здруженија организираа протести во Мексико Сити...