Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » убиец
КоронавирусCentarСвет

„Омикрон е повеќе непријатност отколку голем убиец“: Која е вистинската закана за здравјето?

M T
Првите извештаи за брзото ширење на соевите на омикрон во Јужна Африка на почетокот беа застрашувачки, но потоа почнаа да даваат одредена надеж. Новата варијанта...
Свет

Убиецот од Паркленд го призна масакрот во училиштето – обвинителите најавија дека ќе бараат смртна казна

M T
Николас Круз, кој е обвинет за масовното убиство во средното училиште во Паркленд, Флорида, во 2018 година, се изјасни за виновен за најголемиот масакр што...
Свет

Убиецот на Џорџ Флојд се жали на неправедно судење

M T
Дерек Човин, поранешниот полицаец во Минеаполис, осуден за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, ќе поднесе жалба на обвинението. Осудениот Човин тврди дека имало неколку проблеми...