21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » убиени
СВЕТ

Полицајци убиени за време на рутинска сообраќајна контрола во Германија

M T
Полицаец и полицајка биле застрелани синоќа додека биле на рутинска патрола во западна Германија. Во моментот на убиството, тие вршеле рутинска сообраќајна контрола околу 4:20...
СВЕТ

Полицијата уби четворица осомничени за атентанот врз претседателот на Хаити

M T
Четворица осомничени се убиени, а двајца се уапсени по атентатот врз претседателот на Хаити, Жовнел Моиз, соопшти полицијата. „Тројца полицајци беа уапсени, но во меѓувреме...