17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тужби
CentarСветМозаик

Откази и тужби во Јапонија поради воз кој доцнел две минути

M T
Санкцијата дојде поради тоа што неговиот воз накратко доцнел во овој најпрецизен железнички систем во светот. Железничката компанија JR West го казни човекот за две...