19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » туристка
СветТОП ВЕСТИ

Туристка од Англија паднала од осум метри висина додека правела селфи во Црна Гора

M T
Туристка од Англија е тешко повредена откако паднала од осум метри висина додека правела селфи во туристичкото место Бар, во Црна Гора. Несреќата се случила...
Свет

Шестмина Саудијци на суд за малтретирање туристка

M T
Шест млади Саудијци се соочуваат со обвиненија за малтретирање странска туристка, што укажува на загрижувачки феномен во време кога кралството се обидува да ја зајакне...