15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » црногорска влада
СВЕТ

ЕУ: Новата црногорска влада да ја врати политичката и институционалната доверба

M T
Европската унија го поздрави формирањето на новата влада во Црна Гора и изрази очекување дека тоа ќе ја врати политичката и институционалната доверба што и...