Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » црн рекорд
Коронавирус Свет Во тренд...

Нов црн рекорд во Словенија – 8.681 новозаразени лица

M T
Во Словенија денеска е потврден рекорден брод на заразени од Ковид-19. Од 13.803 направени тестови, позитивни биле 8.681 лица. Словенечката влада воведе нови мерки за...
Коронавирус Свет

Нов црн рекорд во Србија: Се заразиле над 13.000 лица во изминатото деноноќие

M T
Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 13.693 нови случаи на коронавирус, што претставува нов рекорд во земјата од почетокот...