11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » цивилизација
КоронавирусCentarВо тренд...

Епидемиолог предупредува на сериозни последици од пандемијата: Строгите мерки против коронавирусот може да доведат до уништување на животот и цивилизацијата

CENTAR MKD
Рестриктивните мерки против коронавирусот ги уништуваат животите на луѓето, економијата, цивилизацијата и општеството како целина, предупредува грчкиот епидемиолог Џон Јоанидис во своето истражување за пандемијата...