22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » центри
МАКЕДОНИЈА

МВР: Прифатниот центар за странци нема никаква врска со мигрантите, за таа намена функционираат двата транзитни центри во Гевгелија и Табановце

M T
Прифатниот центар за странци е наменет за привремено задржување на странци во случаи кога се исполнети условите содржани во одредбите на Законот за странци односно...