Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тропски горештини
Свет

Тропски горештини во Москва, метеоролозите најавуваат рушење на температурниот рекорд стар 85 години

M T
Температурниот рекорд за 13 јули, измерен пред 85 години во Москва, може да биде соборен денеска, соопшти метеоролошката служба „Фобос“. Метеоролозите најавија максимална температура до...