11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » транзит
Свет

Словенија ја промени одлуката: Транзит без ограничувања

M T
Словенечката влада ја смени својата одлука во последен момент и им дозволи на патниците во транзит низ земјата да минуваат без ограничувања. Ограничувањата се отстрануваат...