Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » топло време и коронавирус

Tag : топло време и коронавирус

Коронавирус Centar Здравје

Топлото време, сепак, нема да го спречи ширењето на коронавирусот

CENTAR MKD
Топлото време е малку веројатно да го спречи ширењето на коронавирусот во поголема мерка, покажуваат резултатите од студијата на канадските истражувачи за ширењето на ковид...