23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тигар
СВЕТ

Работник во зоолошка градина нападнат од тигар на Флорида – Полицијата го уби животното

M T
Работник во зоолошка градина е хоспитализиран поради сериозни повреди со кои се здобил кога влегол во недозволен простор во зоолошката градина во американската сојузна држава...