11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тетоважа
КоронавирусСветМозаик

Секогаш со него: Италијанец на раката истетовирал сертификат за примена вакцина

M T
22-годишен студент во Италија стана неочекувана сензација на интернет откако на раката го истетовира баркодот од дигиталниот ковид-сертификат. Наместо змеј или срце прободено со стрела,...
CentarМозаик

Психолози: Луѓето кои имаат тетоважи се разликуваат од другите поради три одлики

CENTAR MKD
Појавата на тетоважи почнува далеку во историјата, но со оглед на растот на нивната популарност, има сè повеќе истражувања од психолози и разни експерти кои...