22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » термини
БизнисСвет

„Луфтханза“ веќе нема да им се обраќа на патниците со „Дами и господа“

M T
Германската национална авиокомпанија „Луфтханза“ ќе го замени поздравот до патниците „дами и господа“ со родово неутрални термини, изјави портпаролот на компанијата. Обраќањата ќе се променат...