14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тенк
Свет

Во подрумот од куќата чувал тенк, 84-годишен пензионер од Германија оди на суд

M T
Правниците во Германија расправаат за тоа како да се справат со 84-годишен пензионер кој во својот подрум чувал тенк, противвоздушна пушка и торпедо од Втората...