34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тела
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Во масовна гробница во Изум пронајдени повеќе од 440 тела

M T
Украинската полиција соопшти дека повеќе од 440 тела се пронајдени во масовна гробница во североисточниот град Изум, кој Украина го врати под своја контрола, како...
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Масовна гробница со околу 440 тела е пронајдена на истокот на Украина

M T
Масовна гробница со околу 440 гробови е пронајдена во источниот украински град Изум, откако беше ослободен од руската контрола, изјави висок полициски службеник. Серхи Болвинов,...
СВЕТ

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T
Петмина ирански државјани биле уапсени во полициска акција во источниот турски град Ерзурум, откако во нивните тела биле пронајдени 683 капсули со дрога тешки 6.955...
СВЕТ

Пронајдени телата на 7 мигранти кои се удавија при обид со брод да стигнат до Шпанија

M T
Шпанската полиција денеска соопшти дека пронашла тела на седум мигранти за кои веруваат дека се удавиле додека се обидувале со брод да стигнат до Шпанија....
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Голем број тела извлечени од уништените згради во Мариупол

M T
Во уништениот град Мариупол во Украина голем број тела беа извлечени од уништените згради, соопштија властите во средата, бидејќи стравувањата од глобална криза со храна...
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Повеќе од 1.200 тела пронајдени во масовни гробници во близина на Киев

M T
Украинските власти пронајдоа повеќе од 1.200 тела во масовни гробници во селата во регионот на Киев, додека во тек е воздушен напад во регионот на...
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Недалеку од Киев пронајдени 132 тела, тврдат украинските власти

M T
Вкупно 132 тела се пронајдени синоќа во украинскиот град Макарив, објави веб-страницата „Украинска правда“, повикувајќи се на информации од градоначалникот на градот. Вадим Токар рекол...
СВЕТ

Во Грција пронајдени телата на тројца планинари, загинале во лавина

M T
Грчката противпожарна служба соопшти дека се пронајдени телата на тројца планинари кои се воделе како исчезнати. Тројцата планинари на возраст меѓу 50 и 55 години...
СВЕТ

Повеќекратно убиство во Милвоки – Во куќа пронајдени пет тела

M T
Мртвите тела на пет лица се пронајдени во куќа во американскиот град Милвоки, а полицијата смета дека се работи за повеќекратно убиство, соопштија локалните власти....
СВЕТ

Уште шест тела пронајдени под урнатините во Флорида, 200 спасувачи продолжуваат со потрагата

M T
Уште шест тела се пронајдени под урнатините на зградата во Сурсфајд, во близина на Мајами бич во Флорида, со што вкупниот број на жртви се...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Тела на жртви од коронавирусот плутаат низ реката Ганг во Индија

M T
Делумно скриени од долгите трски, мноштво тела прекриени со крпи тивко плутаат по светата река Ганг, како потсетник за тоа како жестокиот бран на коронавирусот...