16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тексас
СВЕТ

Училиштето во Тексас каде се случи масакр ќе биде срушено

M T
Основното училиште во Тексас, каде вооружен напаѓач уби 19 ученици и две учителки, ќе биде урнато, изјави градоначалникот. Дон Меклафлин го кажа ова во вторникот...
СВЕТ

Торнадо во Тексас – Повредени над 20 лица

M T
Десетици луѓе се повредени кога неколку торнада го погодија центарот на Тексас, соопштија официјални лица на таа американска сојузна држава. Невремето беше најинтензивно во Салад,...
СВЕТ

Уапсен осомничениот за пукањето во училиштето во Тексас

M T
Американската полиција го уапси осомничениот за пукањето во средното училиште Тимбервју во Арлингтон, Тексас во кое беа повредени четири лица, јавуваат агенциите. Помошник началникот на...