28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тексас. загинати
Свет

Четири лица загинаа во авионска несреќа во Тексас

CENTAR MKD
Одделот за јавна безбедност во Тексас наведува дека четири лица од Луизијана загинале кога нивниот едномоторен авион се урнал на пасиште во Тексас. Авионот паднал...