10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тапанар
СВЕТ

Почина Чарли Вотс, тапанарот на „Ролинг Стоунс“

M T
Чарли Вотс, тапанарот кого многумина го сметаа за ‘рбетот на рок-бендoт „Ролинг стоунс“, почина во вторникот на 80-годишна возраст. Лондонскиот публицист Бернард Доерти соопшти дека...