10.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тајна пошта
СВЕТ

Трамп ја тргна тајноста од документите поврзани со Русија и е-поштата на Клинтон

CENTAR MKD
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека ги декласифицирал сите документи поврзани со федералните истраги за руското мешање во изборите во САД и употребата на...