Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тајмс сквер
КоронавирусСвет

Новогодишна ноќ на „Тајмс Сквер“ само за вакцинираните

M T
Њујорк ќе им дозволи на граѓаните да се соберат на „Тајмс Сквер“ за дочекот на Новата 2022 година, најави градоначалникот Бил де Блазио, откако минатогодишниот...