19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » таен план
Свет

Операција „Лондонски мост“: Објавени делови од тајниот план за периодот по смртта на кралицата Елизабета

M T
Планот на британската влада за тоа што ќе се случи во деновите по смртта на кралицата Елизабета Втора, познат како операција „Лондонски мост“, протече откако...