11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » светски ден на хигиената
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

Светски ден на одржување хигиена на раце Во ковид пандемијата хигиената на раце е една од основните превентивни мерки за заштита од вирусот

CENTAR MKD
Светскиот ден на одржување хигиена на рацете – 15 октомври, годинава се одбележува под мотото „Хигиена на рацете за сите“, со цел подигнување на свесноста...