11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » свештеници
Свет

Полска католичка црква: Злоставувани повеќе од 300 деца од страна на 292 свештеници

M T
Во својот последен извештај за сексуална злоупотреба на малолетни лица, Полската католичка црква наведе 292 свештеници за кои се тврди дека се злоставувачи. Над 300...