17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сведоштво
Свет

Сведоштво кое може скапо да го чини Трамп

M T
Поранешната советничка во Белата куќа, Кесиди Хачинсон сведочеше пред комисијата на Претставничкиот дом за нападот на приврзаниците на Трамп на Капитол. Според нејзиното сведочење, поранешниот...