25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » судири
СВЕТ

Азербејџан ја гранатираше Ерменија, нови судири на граничниот премин меѓу двете земји

M T
Азербејџанските војници синоќа со минофрлачи и мало оружје ги гранатираа граничните позиции на Ерменија, соопшти Министерството за одбрана на Ерменија. „Околу 21 часот и 30...