11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студии
КоронавирусCentarМозаик

Откриено е зошто омикрон генерално не развива потешка форма на болеста

M T
Клучниот дел од втората линија на одбрана на имунолошкиот систем, имено неговите Т-клетки, е многу ефикасен кога станува збор за препознавање и напад на омикронската...
КоронавирусВо тренд...

Америка и СЗО договорија да развијат нови студии за потеклото на Ковид-19

M T
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вчера се сретна со генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адхан Гебрејесус во Кувајт за да се договорат...