29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студентско сместување
Centar Македонија

Студентите кои не можат да се сместат поради немање простор во студентските домови ќе добијат парична помош за приватно сместување

CENTAR MKD
Во оваа насока, на оваа 5-та седница, на предлог на Министерството за образование и наука, Владата до Собранието ќе достави Предлог – закон за дополнување...