14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » стар кауч
СветМозаик

Австриец пронашол златна плочка во стар кауч, вредна речиси 50.000 евра

M T
Австриец нашол златна плочка вредна 48.000 евра во кауч купен на пазар. Златото било еден килограм и било скриено во каучот. Човекот од Нојкирхен го...