10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » српска лесковачка скара
КУЈНА

Српски специјалитет: Кој еднаш проба лесковачка мучкалица, никогаш не ја заборава!

CENTAR MKD
За лесковачката мучкалица велат дека настанала сосема спонтано, бидејќи некој од скараџиите се досетил како да го искористи месото од скара, а притоа да направи...