16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Србија на нозе
Свет Во тренд...

Новинарките што известуваа од улиците на Белград станаа хит на социјалните мрежи

CENTAR MKD
Репортерките на „Н1“, Јелена Зориќ, Татјана Алексиќ и Жаклина Таталовиќ, синоќа известуваа со часови во речиси невозможни услови од улиците на Белград. Околу нив летаа...
Свет Во тренд...

ВО ЖИВО: Чад од српскиот парламент, инциденти низ Белград и Нови Сад – Хаос низ Србија, се бара преодна Влада

CENTAR MKD
Масовни демонстрации, хаос низ Белград и Нови Сад. Илјадници граѓани се на улиците. Се скандира “Вучичу п****у”. Полицијата доцна вечерва околу 20 часот употреби и...
Свет Во тренд...

(Видео) Свештеник во Белград ги нападна полицајците за да спаси демонстрант

CENTAR MKD
На социјалните мрежи кружи видео од православен свештеник кој учествувал на вчерашните протести во Белград. На краткото видео се гледа како монахот се обидува да...
Свет

Српскиот министер за одбрана повика на апсење на опозициските политичари

CENTAR MKD
Српскиот министер за одбрана Александар Вулин излезе со соопштение на веб-страницата на министерството во кое ги коментира вчерашните протести во Белград. Според него, опозициските политичари...