Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : спутник в

Коронавирус Свет

Русија: Отстранети се сите пречки за признавање на „спутник В“ во СЗО

M T
Сите пречки за признавање на руската вакцина против коронавирус „спутник В“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, остануваат само некои административни процедури, изјави министерот...
Коронавирус Свет Во тренд...

MADE IN SERBIA: Русите одобрија „Српски Спутник V“ произведен на Торлак, достапни 550 илјади дози вакцини

M T
Рускиот институт Гамилеја одобри употреба на 550.000 вакцини Спутник V, кои беа произведени во Торлак, до 13 август. Министерот за иновации и технолошки развој Ненад...
Коронавирус Свет Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Руските научници ја измениле вакцината „спутник В“ за употреба против делта-сојот

M T
Руските истражувачи објавија дека ја измениле вакцината против коронавирус „спутник В“, која се користи повеќе од една година, за употреба против повеќе заразниот делта-сој. „Вакцината...