26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сок од портокал
КоронавирусСветМозаикВо тренд...

Британските ученици користат сок од портокал за да го лажираат ковид-тестот

M T
Ученици во Британија откриле дека со примена на сок од портокал на брз тест на Ковид-19 може да се добие лажен позитивен резултат. Феноменот, кој...