6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » софтверска компанија
Свет

Основачот на софтверската компанија „Мекафи“ пронајден мртов во затворска ќелија

M T
Американскиот тајкун Џон Мекафи, креаторот на популарната програма за безбедност на Интернет, беше пронајден мртов во затворска ќелија во Шпанија, само неколку часа откако Високиот...