9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » собраниска расправа
МакедонијаБизнис

Тасевска: Средствата за активни мерки за вработување со ребалансот на буџетот се предвидени на историски највисоки 1.66 милијарди денари

M T
Пратеничката на СДСМ Лидија Тасевска во рамките на собраниската расправа посветена на предложениот ребаланс на буџетот за 2021 година истакна дека клучни природата остануваат здравјето...