6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сноуден
СВЕТ

Сноуден се согласи да ѝ предаде пет милиони долари на американската влада

CENTAR MKD
Едвард Сноуден, поранешен член на Агенцијата за национална безбедност, се согласи заработката од продажбата на неговата книга да ја предаде на американската влада. Сноуден, кого...